Uwaga! Brak wolnych miejsc!

                          Metody pracy w Anglopunkcie

    Anglopunkt prowadzi zajęcia stosując zarówno te tradycyjne, sprawdzone metody nauczania ( metoda gramatyczno-tłumaczeniowa, audio-lingwialna, komunikatywna) jak i te najbardziej nowoczesne:

                                                   Teatralizacja

Dzieci wcielają się w role znanych postaci z bajek. Takie wejście w rolę Czerwonego Kapturka bądź Pinokia redukuje lęk przed mówieniem(dziecko ma wrażenie, że to nie ono mówi tylko postać) a klimat dobrej zabawy sprawia, że mózg chłonie jak gąbka zasady prawidłowej wymowy, utrwala nowe zwroty i wyrażenia, które wielokrotnie powtórzone, wyśpiewane przechodzą do pamięci długotrwałej.

                                                       Projekty

-Praca metodą projektów. Praca metodą projektów to wykorzystanie wiedzy w praktyce, nadaje sens mrówczej pracy jaką jest nauka języka obcego. Uczeń ma okazję „ przeżyć” oraz twórczo wyrazić to czego się nauczył.


                                              Metoda Dynamiczna

-Metoda dynamiczna. Osoby uczące się przy zastosowaniu tej metody nie mają szans na ciche siedzenie w kącie. Odpowiednio prowadzone i „ prowokowane” przez lektora muszą się bronić  i…. zaczynają mówić po angielsku!
                                                         ITC

-ITC: czyli zastosowanie technologii multimedialnych z wykorzystaniem komputera, DVD, CD, MP3(podcasty), tablicy multimedialnej, rzutnika, radia i telewizji, które skutkują zmianą podejścia do uczenia się.
                                                                                MIT

-Multiple Intelligence Teaching: Każdy z nas jest inny i inaczej się uczy, jedni wolą wykresy, inni piosenki a jeszcze inni uczą się w ruchu. W ramach MIT wprowadziliśmy nauczanie języka poprzez gry, zabawy, lekcje z piosenką.

                                                   Using Realia

-Using realia Szkoła Anglopunkt kładzie nacisk na realność nauczania stąd staramy się aby uczeń zobaczył i dotknął to o czym się uczy. Materiały autentyczne(mapy, ulotki), flashcards, a także przedmioty codziennego użytku.

                                                          LBT
-Learning by teaching: w ramach tej metody uczestnik kursu ma możliwość realnego wpływania na kształt lekcji (pod kontrolą lektora) i przygotowania materiału na lekcję. Learning by Teaching czyli uczenie się poprzez nauczanie innych. Zgodnie z piramidą zapamiętywania taki sposób uczenia się sprawia, że uczeń zapamiętuje ok. 90 % materiału.Copyright : Anglopunkt