Agnieszka Jeżyk- Chlebowska - Tłumacz specjalistyczny i przysięgły, nauczyciel języka angielskiego i francuskiego.    Witam,
 Jestem absolwentką filologii romańskiej Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz filologii angielskiej w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.
Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku tłumacz specjalistyczny języka angielskiego, również w WSF we Wrocławiu. Pracowałam jako tłumacz specjalistyczny na kontraktach budowlanych, zajmując się głównie tłumaczeniami technicznymi i prawniczymi, zarówno pisemnymi jak i ustnymi ( konsekutywne i szeptane).

 Praktykę tłumacza przysięgłego języka francuskiego prowadzę od 2001 roku. Wielokrotnie stawałam na sali sądowej tłumacząc w sprawach cywilnych. Przetłumaczyłam setki stron dokumentów urzędowych, umów, dokumentów medycznych, finansowych na potrzeby klientów indywidualnych, kancelarii prawniczych oraz sądów.
Pomimo wielu już ukończonych szkoleń i kursów z zakresu tłumaczenia, nadal się uczę.Ukończyłam  Kurs dla tłumaczy języka francuskiego we Francusko-polskiej Izbie Gospodarczej (CCIFP) w Warszawie, kurs dla tłumaczy prawniczych na Universite Lyon 2 (Francja),roczny kurs dla tłumaczy prawniczych szkoły TEXTEM i wiele innych.

 Od momentu ukończenia studiów pracuję również jako nauczyciel i lektor dwóch języków obcych. Pracowałam dla prywatnych szkół językowych, firm ( in-house ) oraz jako nauczyciel w szkołach publicznych. Uczestniczyłam w zagranicznych wymianach i projektach edukacyjnych ( Francja, Finlandia).
Przy realizacji projektów szkolnych współpracowałam z ambasadami i konsulatami, zakwalifikowałam się na staż dla nauczycieli w Bordeaux, sponsorowany przez Ambasadę Francji.

 Współpracowałam z organizacją Klasy Frankofońskie na śląsku, z którą to zrealizowałam międzyregionalny konkurs języka francuskiego oraz "English Teaching"- Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności

 Przygotowani przez mnie uczniowie zdobyli wiele miejsc na prestiżowych konkursach.

 Przez cały okres pracy nauczycielskiej odbyłam wiele kursów i szkoleń. Obecnie pracuję jako freelancer i prowadzę własne zajęcia językowe oraz jako tłumacz freelancer, pracując na zlecenie różnych firm i klientów indywidualnych.